CHOROBY PSYCHICZNE CZ. 5 KONSTELACJE KORY MÓZGOWEJ.

Przechodzimy teraz do kory mózgowej, która wykształciła się z najmłodszego zewnętrznego listka zarodkowego, to jest ektodermy. Jest ona najbardziej rozwiniętą wysublimowaną i zróżnicowaną tkanką naszego organizmu, jednocześnie najbardziej wyspecjalizowaną. Tu odbywa się postrzeganie zmysłowe, stąd działa podświadomość i nadświadomość, myślenie abstrakcyjne, odczuwanie, sterowanie ruchem.

W porównaniu np. do tkanek wywodzących się z endodermy, to jest najstarszego listka zarodkowego,  główną funkcją tkanek gruczołowych  jest przetrwanie i podtrzymanie gatunku, by osobnik mógł po prostu przeżyć i się rozmnażać. Potem mamy wyodrębnione z mezodermy błony ochronne, których programy chronią przed uszkodzeniami ważnych dla przetrwania i przeżycia narządów poprzez ich zgrubienie w stanie zagrożenia. Kolejne bardziej rozwinięte wyodrębnione również z mezodermy, to wyspecjalizowane tkanki łączne, które umożliwiają przemieszczanie się, ruch, zmianę pozycji, ucieczkę, więc są to kości, mięśnie, stawy chrząstki. W ewolucji umożliwiały współżycie stadne, plemienne, polowania, proste funkcje społeczne, ochronę rodziny, czy gniazda domowego.

Kwintesencją rozwoju i ewolucji mózgu stanowi powstała z ektodermy kora mózgowa, gdzie rozwinięta jest wyższa świadomość, rozwój i postrzeganie naszymi pięcioma niedoskonałymi zmysłami, możliwość szybkiej reakcji na zmieniające się bodźce zewnętrzne.

Tkanka ektodermalna reaguje na bardzo specyficzne konflikty typu: rozstanie, rozdzielenie, separacja, oddzielenie, chciany bądź nie chciany kontakt. Tu zaprogramowane są konflikty przerwania związku, rozstania, rozwodu, utrata kontaktu, odrzucenie dotyku, konflikty ucieczki, jak też męskie i żeńskie konfliktu seksualne / płci. Wynikają one z wysokiego poziomu społecznego, gdzie ze wspólnego życia i relacji socjalnych, wynikają powyższe konflikty. Jak one się zachowują w fazie sympatykotonicznej, czy wagotonicznej, to pisałem wiele razy w niniejszym blogu.

W tej części mózgu jak w pozostałych, muszą być spełnione konkretne przesłanki, by doszło do zmian psychicznych, a waga tego zależy oczywiście od intensywności i czasu trwania konfliktu. Mogą być to lekkie zaburzenia nastroju, poprzez zmiany w zachowaniu, do bardzo ciężkich psychoz i zaburzeń obsesyjnych takich jak autyzm czy paranoja, do schizofrenii z epizodami manii czy depresji włącznie. Wszystkie te zdarzenia nie istnieją o tak same w sobie, mają głęboki biologiczny cel i wszystkie żywe organizmy posiadające mózg i rdzeń kręgowy, mają taką samą reakcje fizyczne w odpowiedzi na tę samą zaistniałą sytuację emocjonalną, czy też  konflikt biologiczny.

Ten slajd pokazuje ośrodki sterowania narządami z kory mózgowej

Nauka tradycyjna uważa nadal, że trudne do zrozumienia zachowania, perwersje, anomalie, szaleństwa, są błędami natury, a takie osoby należy izolować z zamkniętych zakładach i szprycować środkami farmakologicznymi, by przytępić osobnika, by siedział cicho i nie rozrabiał.

Tutaj również jak i w innych częściach mózgu, by pojawiło się zaburzenie psychiczne, musi wystąpić konflikt mnogi – pierwszy po jednej stronie kory, drugi po jej drugiej stronie. Czasami włącza się psychoza, gdy oba konflikty są w kryzysie epileptoicznym, jest to już bardzo ciężka sytuacja, na szczęście występująca bardzo rzadko. Wiemy już, iż wszystkie zaburzenia psychiczne całego mózgu są całkowicie odwracalne, czyli osobnik może wrócić całkowicie do normalności, przecież intencją Matki Natury nie jest niszczenie nas, tylko pomoc w trudnych sytuacjach, dlatego czasowo włącza te programy byśmy się nie unicestwili, a tylko mogli to przeczekać i wrócić do pełni normalnego życia. Oczywiście są i sytuacje, gdy osoba przeżywa dany konflikt 40-50 razy, wtedy centrale sterujące mózgu mogą zostać trwale uszkodzone. Taka osoba będzie znajdować się w zniekształconej rzeczywistości i nie będzie zgodnie z rzeczywistością interpretować  tego, co się z nią i dookoła dzieje.

W korze mózgowej powstają następujące zmiany w psychice:

– tak zwane konstelacje para- frontalne, charakteryzujące się ciągłym poczuciem strachu, jak też paraliżem ruchowym

– konflikty powstające po obu stronach kory wzrokowej, powodują manię prześladowczą, poczucie zagrożenia, chorobliwy strach, chęć ucieczki wraz z halucynacjami wzrokowymi.

– w obszarach rewirowych / płci,  panują inne zasady funkcjonowania. To specjalny obszar kory mózgowy, gdzie jest po pięć  przekaźników po lewej i prawej stronie. Są to obszary rewirowe żeńskie – po lewej stronie i obszary rewirowe męskie – po prawej stronie kory. Widać je na poniższym slajdzie. Konflikty tam uderzające nie są typu socjalnego, czyli nie są powiązane relacją opiekun – podopieczny, czy partner-towarzysz. Tu pojawiają się konflikty typowo męskie i żeńskie o charakterze seksualnym, granicy gniazda, rewiru i własności, a stronność biologiczna, płeć i poziom hormonów ma tu decydujące znaczenie, po której stronie mózgu uderzy pierwszy konflikt, jak również kolejny.

Zaznaczone po pięć ośrodków rewirowych żeńskich i męskich po obu stronach kory.

Nawet pojedynczy konflikt uderzający w te strefy powoduje już zaburzenia nastroju i zmiany hormonalne, u takiej osoby świat uczuć i emocji się zmienia. Na przykład praworęczna kobieta w normalnym stanie hormonalnym po przeżyciu pierwszego konfliktu rewirowego/ seksualnego natychmiast zacznie reagować jak praworęczny mężczyzna, gdyż poziom hormonów żeńskich się obniży i będzie miała przewagę hormonów męskich, więc stanie się bardziej męska w swoich reakcjach – dlaczego? by móc w odpowiedni sposób zareagować na konflikt strachu z przerażeniem.

Tylko w tej części mózgu , to jest w obszarze  rewirowym męskim i obszarze rewirowym żeńskim, więc na niewielkim obszarze kory, powstają następujące konstelacje:

– astma krtaniowa ( PK, LM )

– astma oskrzelowa ( LK, PM )

– uczucie unoszenia się w powietrzu

– ADHD

– anoreksja

– autyzm

– bulimia

– nimfomania

– konstelacja casanowa

– agresywna konstelacja

– konstelacja postmortalna

– mania i depresja, ale nie są to odrębne jednostki, tylko stan zachowania konkretnej konstelacji, można być albo maniczny, albo depresyjny, w zależności który konflikt ma cięższy charakter.

Schizofrenia to w medycynie akademickiej najgłębsze zaburzenie psychiczne, wręcz rozszczepienie umysłu, między myśleniem a odczuwaniem. Oni nie potrafią zinterpretować tych zaburzeń, skąd się biorą i dlaczego. My w medycynie germańskiej traktujemy schizofrenię, raczej jako ciężkie konflikty, które zostały przeżyte, a waga ich powoduje bardzo duże zmiany w psychice, do psychoz włącznie. Więc schizofrenią może być zarówno bardzo ciężka bulimia, jak też autyzm.

 Większość osób zna nazwy, ale założę się, że nie wie skąd się biorą i jakie konflikty muszą być spełnione by to zaistniało.

Możemy sobie omówić przykład astmy oskrzelowej, gdzie pierwszy konflikt dotyka mięśni oskrzeli po prawej stronie, spotka to praworęcznego mężczyznę, lub leworęczną kobietę. Drugi konflikt wystąpi już w ośrodku rewirowym kory mózgowej po lewej stronie i może dotknąć dowolny przekaźnik z tych pięciu głównych. Cechą charakterystyczną tej jednostki jest wydłużony wydech, atak kaszlu astmatycznego jest objawem kryzysu epileptycznego. W trakcie takiego kaszlu należy zachować spokój i nie panikować, gdyż taka epilepsja mięśni oskrzeli jest niemożliwa do powstrzymania, ale trzeba wiedzieć, iż kaszel trwa tyle co cały kryzys, może to być godzina dwie, lub dzień dwa – wszystko zależne od wagi konfliktu, czyli czasu trwania i intensywności.

Jest to całkowicie odwracalny stan, pod warunkiem że osobnik nie wpadnie na szynę, czyli nie będzie popadał i wychodził ciągle z tych samych konfliktów, np. strach w czasie pobytu w szkole i złość rewirowa. Często jest tak, że w piątek jest już wolne, więc osobnik wychodzi z konfliktu i następuje faza zdrowienia z atakami kaszlu podczas KE, po czym wraca w poniedziałek w to samo środowisko i mamy błędne koło. Potem to już samo przeświadczenie wystarczy do aktywacji, że przecież jestem chory, mam astmę- kiedy znów będę się dusił – i za chwile to nastąpi. Tak to działa i tak my działamy, przecież umysł włącza konflikty, na które nie REAGUJEMY ŚWIADOMIE,  gdy tak jest, to on się nie załączy, bo nie zostają spełnione przesłanki do jego zaistnienia. Odsyłam do wcześniejszych wpisów i 5 Praw Natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *