NON HODGKIN – ZIARNICA NIE ZŁOŚLIWA

Jest wiele niedomówień czy kwestii spornych dotyczących strachu przed bardzo często występującymi jednostkami chorobowymi, takimi jak:

– ziarnica złośliwa – choroba Hodgkina

– ziarnica nie złośliwa – choroba Non Hodgkina

Nieporozumienia, strach czy obawa biorą się z nie znajomości etiologii tych chorób, obie różnią się zasadniczo z głównego powodu, jakim są całkiem różne treści konfliktów i przyporządkowanie do różnych listków zarodkowych.

Wspólnym mianownikiem jest to, że objawy w tych przypadkach pojawiają się w fazie wagotonicznej, po rozwiązaniu konfliktu. Dziś o Chorobie Non Hodgkina, który przyporządkowany jest do ektodermy, czyli najmłodszego listka zarodkowego.

Ośrodek sterowania łukami skrzeli po prawej stronie w płacie czołowym

Rodzajem konfliktu, jest strach przed zagrożeniem nadchodzącym z przodu, strach przez bezradnością, bezsilnością, przed rakiem kiedy musze zmierzyć się z czymś nieznanym, obcym i nie wiem co mnie będzie czekać. Ma tu znaczenie, czy osobnik jest lewo czy prawo ręczny. Krótko mówiąc, powyższą zmianą może być dotknięta leworęczna kobieta z zaburzonym stanem hormonalnym, bądź praworęczny mężczyzna z normalnym stanem hormonalnym.

Wcześniej wszystko zaczyna się w trakcie aktywacji konfliktu, gdzie na wewnętrznej części luków skrzeli pojawia się owrzodzenie , a są one wyścielony nabłonkiem płaskim, co dowodzi że na wczesnym etapie ewolucji, szyjne przewody limfatyczne były przewodami żylnymi, transportującymi krew do całego ciała. Matka natura w trakcie konfliktu powoduje poszerzenie  tętnic, gdyż więcej krwi dostanie się do narządów i można odpowiednio szybko zareagować, taki jest cel tego programu. Obecnie szyjne przewody limfatyczne służą jako system oczyszczania, kanalizacja organizmu.

W czasie tego procesu czujemy  dyskomfort w okolicach szyi, ale nie czujemy konkretnego miejsca, czy ucisku, a guz Hamera  znajduje się w płacie czołowym z prawej strony

Po uspokojeniu się, czyli rozwiązaniu konfliktu następuje odbudowa,  proces naprawczy, następuje opuchlizna w okolicach szyi dlatego, że odbudowa w sposób optymalny następuje w środowisku wodnym. W przewodach łuków skrzeli (limfatycznych ) zaczyna zbierać się płyn, a ponieważ szyjne przewody limfatyczne nie mają żadnego spustu by usunąć płyn. W takim przypadku, gdy tylko przewody szyjne są obrzęknięte z powodu nadmiaru cieczy, medycyna szkolna nazywa je chłoniakami nie ziarniczymi  – Non Hodgkin.

W przypadku, gdy masa konfliktowa była duża zebrany płyn przedostanie się do płuc, co na obrazie rentgenowskim widać jako jasne plamy, Medycyna szkolna diagnozuje to jako drobnokomórkowy rak oskrzeli, bo widzą tylko jasne plamy na zdjęciu, nie tam guza. Najgorszym przypadkiem jest to, co pojawia się po rozwiązaniu konfliktu w kryzysie epileptycznym, a to nie jest nic innego jak odtworzenie na poziomie psychiki sytuacji strachu i paniki z przed konfliktu. Wtedy powraca aktywacja konfliktu z wszystkimi następstwami, człowiek wpada w błędne koło, dochodzi jeszcze diagnoza medyczna, która dokłada dodatkowe ogniska chorób, to człowiek to może wyprodukować takie zmiany, które zamienią jego życie w koszmar.

1 myśl na “NON HODGKIN – ZIARNICA NIE ZŁOŚLIWA

  1. Wspaniały i wyczerpujący materiał. Wszystko, co potrzeba do zrozumienia tego, co dzieje się w tzw chłoniak nieziarniczym. Nie trzeba już szukać na innych stronach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *