PODSTAWY GERMAŃSKIEJ CZ.5 TRZECIE BIOLOGICZNE PRAWO NATURY

Dziś jedno z ważniejszych Biologicznych Praw Natury, które mówi o tym, że każda biologiczna zmiana przebiega zgodnie z ontogenetycznym systemem listków zarodkowych.

Cóż to takiego taki listek zarodkowy? Zapłodniona komórka jajowa, zmienia się w tzw. zygotę. Następnie komórka się dzieli i w tym momencie natura ustala stronność, czy osobnik będzie lewo, czy prawo ręczny i ma to ogromne znaczenie w biologii. Komórki dalej się dzielą, powstaje blastocysta i tworzą się trzy listki zarodkowe, z których rozwijają się wszystkie nasze organy. Podsumowując ten wątek, aż do 17 dnia rozwoju embrionu, tworzone są wewnątrz zarodka trzy podstawowe materiały budulcowe tkanek, tak zwane listki zarodkowe. Więc przez całe nasze życie, wszystkie nasze  organy, przynależne są  do któregoś z tych listków.

Dlaczego jest to takie ważne? Gdyż jest to ontogenetyczny system chorób ( według listków zarodkowych ) który zawiera to Trzecie Biologiczne Prawo. Innymi słowy, to z którego listka zarodkowego pochodzi dana tkanka, determinuje typ konfliktu i zmianę jaka się w nas dokona. Znając to prawo i przynależne do listka organy, można łatwo sobie pomóc, w czasie zawirowań emocjonalnych, ( chorób ).

Ilustracja pokazuje pochodzenie organów z trzech listków zarodkowych

Wyróżniamy następujące listki zarodkowe:

  1. Endoderma, najstarszy listek zarodkowy, sterowany przez pień mózgu. Jest to tkanka gruczołowa, z której zbudowane są min. żołądek, wątroba, trzustka, ślinianki, tarczyca, cewki zbiorcze nerek. Są to podstawowe i najstarsze tkanki naszego organizmu, regulują one podstawę materii i zapewniają podstawowe funkcje życiowe organizmu. Bez nich nie moglibyśmy w ogóle istnieć i żyć, gdyż tkanki te zdolne są do przyjmowania cieczy i wydalania wydzielin, pokrótce biologiczną funkcją tkanek endodermalnych, jest dostarczenie ciału pożywienia, przemiana materii, absorbcję potrzebnych substancji i wydalenie tego co niepotrzebne. Wiemy jak to działa, od śniadania i innych posiłków dziennych, do porannej toalety. Ale nie zastanawiamy się, co jest po drodze, ile zachodzi procesów, by pójść do niej następnego dnia. Można jeszcze wyprzedzić kolejne akapity, dodając że wszystkie narządy zbudowane z danego listka zarodkowego, reagują na konkretny typ konfliktu, który generuje daną  „chorobę” Dlaczego to ważne? bo znając problem, jaki nas w życiu dopadł, wiemy jaki narząd spotka się z reakcją i czego się możemy po tym spodziewać.

2. Mezoderma, młodszy listek zarodkowy sterowana jest przez dwie części mózgu:

– tkanka mezodermalna sterowana przez móżdżek, do której należą, skóra właściwa, gruczoły piersiowe, opłucna, otrzewna i osierdzie. Rolą jaką spełniają, to funkcja ochronna, to głównie błony chroniące przed uszkodzeniami mechanicznymi.

– tkanka mezodermalna sterowana przez istotę białą mózgu, z których zbudowany jest cały aparat ruchu, więc mięśnie, kości, stawy, chrząstki, ścięgna, także naczynia krwionośne, węzły chłonne. Wiadomo do czego służą te tkanki, trzymają wszystkie części ciała razem, bez nich nie moglibyśmy się w ogóle poruszać, bylibyśmy jak to drzewo w lesie, tylko trochę na wyższym poziomie intelektualnym.

3. Ektoderma, z punktu ewolucji jest to najmłodszy listek zarodkowy, jest to tkanka nabłonkowa sterowana przez korę mózgową. Do niej należą min. nabłonek jamy ustnej, dwunastnica, przewody żółciowe, trzustkowe, wątrobowe, moczowe, miedniczki nerkowe, układ nerwowy i unerwienie czuciowe okostnej, żyły i tętnice wieńcowe, tkanka mięśniowa poprzecznie prążkowana.  Jest ona najbardziej rozwiniętą częścią mózgu, jej funkcje biologiczne, są bardzo wielostronne i wyrafinowane, między innymi postrzeganie zmysłowe, jak i sterowanie rozdzielczością.

Doktor Hamer w latach osiemdziesiątych, odkrył zależności i powiązania pomiędzy listkami zarodkowymi, mózgiem, zmianami w ciele i zawirowaniami emocjonalnymi, innymi słowy listki zarodkowe, stanowią podstawę do skonstruowania systemu chorób z konfliktami emocjonalnymi. Na uczelniach medycznych, uczą o organach i listkach zarodkowych, ale nie wiedzieć czemu nie widzą powiązań z psychiką i mózgiem, nie dostrzegają, że każda tak zwana choroba działa na trzech płaszczyznach. Widza tylko problem w narządzie, który należy wyciąć, naświetlić, zaordynować lek, czyli zaingerować bezpośrednio w niego.

Poprzez to, Hamer odkrył jak działa biologia i funkcjonują żywe organizmy, że to psychika zarządza naszym ciałem. Wszystko zaczyna się i kończy na niej.   Opisał, jak tkanki reagują na konflikty, guzem, czy zanikiem tkanki, bądź zmianą funkcji narządu i dlaczego treść emocjonalnego konfliktu, wywołuje takie, a nie inne zmiany.

Na tych informacjach, to trzecie biologiczne prawo się nie kończy,  jest ono dość rozbudowane, więc podzielę to na dwa lub trzy artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *