STRES A ŚMIERĆ

Bardzo dużo osób, może nawet wszyscy na pytanie dlaczego tak wiele osób przedwcześnie umiera, odpowiada od razu bez zastanowienia, że z powodu stresu. Oczywiście wyłączając wypadki, zatrucia, niedożywienia, czy promieniowania, czyli czynników subiektywnych które nie obejmują swoim działaniem biologii i 5 Praw Natury odkryte przez Hamera.

Więc wszyscy wiedzą że stres jest przyczyną wczesnych zgonów, ale co to znaczy?

Czy ludzie zastanawiają się skąd się to bierze? Dlaczego stres zabija? Odpowiedź na to pytanie jest kluczem przeżycia, a nie jest to wiedza tajemna, tylko wokół nas, najprościej ją znaleźć w internecie, jest dużo materiałów na ten temat, tylko ludzie nie chcą do tego sięgnąć – dlaczego? Bo wierzą w system, który ich zaprogramował i nie chce im się zrobić pół kroku w prawo czy lewo i pomyśleć, zastanowić się, wyciągnąć wnioski. Lepiej siedzieć przed telewizorem i oglądać reklamy medykamentów, a następnego dnia stać rano przed apteką i modlić się by nie dostać diagnozy.

A wiedza, czyli medycyna germańska wyjaśnia wszystko i jest to nauka empiryczna, czyli naukowo udowadniana, gdzie każda choroba działa na trzech płaszczyznach- psychika, mózg, narząd i wszystko jest ze sobą powiązane.

Każde zachorowanie występuje na trzech płaszczyznach

Więc co to ten stres i dlaczego zabija? By to nastąpiło musi wystąpić cały klucz zdarzeń, katar czy grypa też następuje od stresu, więc może on być mówiąc kolokwialnie mały, duży, lub bardzo duży  i czasochłonny, gdzie dostaniemy poważnych objawów narządowych.

Trzymając się już tego stresu, jest to:

– zdarzenie nagłe i nieoczekiwane

– które uderza  w nas jak grom z jasnego nieba

– jest chwilowo nie rozwiązywalne

– pozostajemy z tym problemem sami ze sobą – z nikim nie podzielimy się problemem

Te czynniki muszą nastąpić, by coś co nas dotknie, coś z czym sobie nie radzimy, co jest dla nas cierpieniem, czym się stresujemy, wywołało zmiany narządowe za pośrednictwem mózgu. Kolejność zdarzeń jest następująca:

– spotyka nas dramatyczna sytuacja

– psychika natychmiast reaguje i w ułamku sekundy nie zależnie od naszej woli wywołuje zmiany w mózgu, gdzie powstaje ognisko Hamera.

– poprzez ośrodek sterowania w mózgu, który steruje danym narządem, w nim powstaje przyrost komórek, atrofia ( ubytek ), lub zmiana funkcji.

Decydujące znaczenie ma też intensywność konfliktu, jeżeli stresujemy się długi czas, jesteśmy w tak zwanej fazie aktywnej, dłuższe też będą tego następstwa, zmiana będzie poważniejsza, a my dowiemy się co znaczy prawdziwe cierpienie.

Od wielkości masy konfliktu zależy wszystko.

Tak właśnie przebiegają nowotwory, które kończą się tragicznie, bo człowiek nie ma czasu, lub nie chce mu się wyjść poza strefę komfortu i jak zwierzę czeka na rzeź wierząc gościowi w białym kitlu.

Co  zrobić, by osiągnąć długowieczność, ale wyleczyć się, czy wyzdrowieć, ale nie postrzegając tego w kategorii cudu? To bardzo proste – mieć świadomość, czyli zdobyć wiedze, która jest za darmo, zmienić myślenie i nie być bierny. Wtedy to będziemy rozumieć jak działa biologia, świat zwierząt i ludzi, a działa tak przez tysiące lat i zachowuje się powtarzalnie w każdym przypadku. Ta właśnie świadomość spowoduje, że będziemy wiedzieć co nas spotka przy jakiejś dramatycznej sytuacji, która wywoła poważną zmianę- bo żeby to było jasne, tych sytuacji nie unikniemy, tylko wiedząc ja z tym żyć i jak ją rozwiązać, jest to o wiele więcej, niż nie wiedzieć, siąść i płakać i dać się unicestwić przez system. To tak jak być lub nie być na tym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *