TARCZYCA

Biologiczne Prawa Natury uświadamiają nam, że choroby które były dla nas przez setki lat czymś złym, złośliwym, czy błędami natury są celowymi programami Matki Natury, tzw. Sensownymi Biologicznymi Specjalnymi Programami Natury. Na podstawie tych praw, możemy ocenić w jakiej fazie jest dany przebieg, czy jest to faza aktywna, czy faza po rozwiązaniu konfliktu, gdzie występują objawy „ chorobowe „ które odbieramy jak zachorowanie, źle się czujemy, mamy gorączkę, ból głowy.

Kto zna Germańską ten wie, że jest już po problemie, organizm rozwiązał problem i teraz musi pozbyć się rozłożonych tkanek, w postaci wydzielin, kaszlu, flegmy. Niestety większość ludzi zakłada, że zachorowali więc szukają pomocy u lekarzy i często zlecone badania powodują kolejne problemy które trafiają w ludzi jak grom z jasnego nieba.

A wystarczyło by tylko poddać się prawom natury i w świadomości pozwolić dokończyć proces zdrowienia. Techniczna uwaga, jeżeli jakiś narząd czy jednostkę „chorobową” opisuję w częściach, to dlatego, że może być on sterowany z różnych ośrodków mózgowych, tj. listków zarodkowych. Fazy programów biologicznych będą inne, więc łatwiej je przyswoić i jest mniej zamieszania przy lekturze materiału.

Tarczyca jest ważnym organem, gdyż produkuje tyroksynę tj. hormon wydzielany do krwi , który reguluję przemianę materii.

Narząd ten jest zbudowany z dwóch rodzajów tkanek:

Tarczyca składa się z tkanki gruczołowej i przewodów odprowadzających

1. Tkanki gruczołowej, która jest zarządzana przez pień mózgu, wywodzi się z endodermy, najstarszy listek zarodkowy, gdzie w fazie aktywnej wszystkie narządy pochodzące z niego tworzą przyrost tkanki, guz. Przy tarczycy, jest to związane z konfliktem – nie jestem wystarczająco szybki, brakuje mi czasu żeby coś zdobyć kupić, strawić, nie móc się szybko czegoś pozbyć. Jest to związane z presją czasu, jesteśmy w ciągłym pędzie i nie możemy spełnić czyiś. Lub swoich oczekiwań.

Biologicznym sensem w fazie aktywnej, jest zwiększona produkcja hormonu tyroksyny do krwi, w ten sposób łatwiej pozbyć się lub przyswoić nie chcianego kęsa. Dzięki temu osobnik jest szybszy, silniejszy. Faza aktywna – CA- przyrost guza, rośnie zwarty gruczolakorak, podobny do kalafiora o funkcji wydzielniczej, który wydziela do krwioobiegu dodatkowe ilości hormonów i następuje zwiększone tempo  przemiany materii.

Faza po rozwiązaniu konfliktu PCL – jeżeli konflikt został rozwiązany świadomie czy nie, to następuje rozkład guzów poprzez gruźlicze serowacenie przez mykobakterie ( jeżeli osobnik takowe posiada ) W przeciwnym wypadku guz zostaje otorbiony i pozostaje nie szkodząc nam, czego efektem może być powiększona tarczyca tzw. Wole guzowate.

Tu trzeba wspomnieć o chorobie Hashimoto, która występuje, gdy faza zdrowienia jest ciągle przerywana nawrotami aktywności, jest to tak zwane zdrowienie w zawieszeniu, organizm nie  może całkowicie zregenerować się i następuje nadmierny ubytek tkanki gruczołowej charakteryzujący się niedoczynnością tarczycy. Objawem jest ciągłe zmęczenie, osłabienie, senność, gdyż nie wystarczająca produkcja tyroksyny powoduje spowolnienie metabolizmu.

2. Drugim rodzajem tkanki tarczycy są przewody odprowadzające zarządzane i sterowane  przez  korę mózgową i jest to najmłodsza część mózgu zbudowana z ektodermy.

Ośrodek zarządzania tarczycą w pniu mózgu.

Zadaniem tych przewodów jest wprowadzenie hormonów tarczycy ( tyroksyny ) do krwioobiegu. Zbudowane są one z nabłonka płaskiego, który na skutek konfliktu, powoduje owrzodzenia, czyli martwicę tkanek. Ośrodek sterowania tarczycą znajduje się czołowo w korze mózgowej czołowo po lewej i prawej stronie.

Biologiczny sens leży w fazie aktywnej, a treścią konfliktu jest „ mieć związane ręce, czuć się bezsilnym, trzeba coś konkretnie zrobić.

Faza aktywna – owrzodzenie, czyli zwiększenie światła przewodów odprowadzających w celu zwiększenia przepływu hormonów do krwioobiegu, osobnik może szybciej zareagować na konflikt.

Pojawia się nadwrażliwość nabłonka płaskiego, więc czujemy napięcie lub kłucie po lewej lub prawej strony szyi i jest słabo zauważalna.

Faza po rozwiązaniu konfliktu PCL, następuje odbudowa owrzodzonych przewodów i nabłonka płaskiego poprzez stan zapalny i  tworzą się obojętne hormonalnie cysty tarczycy. Typowym objawem jest zatkanie kanalików, wraz z szybkim gromadzeniem wydzieliny i powiększeniem  tarczycy. Może dojść wtedy do zablokowania przewodów i niedoczynności , gdyż hormony które są produkowane nie mają możliwości przeniknąć do krwi. Mówi się wtedy o nowotworowym powiększeniu tarczycy, tzw. wole tarczycy.

Równocześnie w mózgu od początku fazy aktywnej CA, następują zmiany w ośrodku sterowania przewodami tarczycy, na zdjęciu tomografii komputerowej powstaje lezja w formie tarczy strzelniczej, którą po rozwiązaniu konfliktu w obecności wody nabrzmiewa  i puchnie, dlatego mamy gorsze samopoczucie czy  ból głowy, a dochodzące objawy z szyi  zamykają skalę goryczy, dochodzi panika, strach i możemy wpaść w błędne koło, a powstające wtedy nowe ogniska powodują dodatkowe komplikacje i kłopoty. I tu raczej nasza medycyna nie pomoże, …………………

Najgorszym momentem w zdrowieniu ( od momentu rozwiązania konfliktu – PCL ) jest kryzys epileptyczny, który następuje zawsze i jest powrotem do fazy aktywnej. W tej fazie organizm próbuje pozbyć się glejaka z mózgu, z tego ośrodka który zawiaduje danym organem. 

Jest to najniebezpieczniejsza faza w całym programie Sensownego Programu Natury, dlatego że mózg w tym momencie wypiera glejaka który jest maksymalnie obrzęknięty i może spowodować ucisk na inne narządy sterowane w pobliżu tego ośrodka. Tak jest przy zawałach serca, lub paraliżach mięśni – udarach.

Po zakończeniu tej fazy, mamy z górki i szybko dochodzimy do zdrowia  z fazą siusiania, gdzie pozbywamy się nadmiaru wody z obrzęków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *