UCZUCIA I EMOCJE

O uczuciach i emocjach napisano już tomy wypracowań pod kątem naukowym, uczeni wiedzą już pewnie wszystko, więc ja nie będę z nimi polemizował, bo się na tym nie znam i nawet nie chcę. Psychologia to nie dla mnie. Znam się za to na następstwach dla organizmu tych uczuć.

Bo one są wszystkim, determinują zmiany jakie w nas zachodzą, nowotwory którymi nas straszą i wszystkimi jednostkami które spotykamy w swoim życiu i od których często umieramy. 

Od nich wszystko się zaczyna, jest to paliwo intensyfikujący konflikt, lub substancje napędowe zmian w ciele. Uczucia i emocje z jakimi przeżywamy dany konflikt rejestruje nasza podświadomość, która następnie natychmiast angażuje przekaźnik w mózgu i jest to rozłączenie synaptyczne, które zawiaduje danym narządem czy organem w naszym ciele.

Schemat wpływu uczuć i emocji na zmiany choeobowe

Główne typy konfliktów które nas spotykają:

– Konflikt kęsa

– Krzywdy, coś mnie rani, atak na moją osobę,

– Poczucia własnej wartości

– Oddzielenia i separacji

Konkretne uczucia w danej grupie determinują w który ośrodek uderzy konflikt i jaką zmianą się to zakończy.

Największym problemem więc ze zrozumieniem biologicznych Praw Natury jest to, że nie  martwimy się nie tym co ważne, więc zamiast starać się rozwiązać konflikt  w postaci:

– chcę się od tego uwolnić

– już mnie to nie interesuje

– mam tego dość

– postanowiłem załatwić tę sprawę

– dostałem to co chciałem

Reagujemy na sam konflikt:

– wściekamy się, złościmy

– walczymy z czymś

– boję się bardzo, ( strach )

– rozterka, co wybrać, jak postąpić

– frustracja, niepokój, niebezpieczeństwo

– coś jest nie do zniesienia, nie do wytrzymania

Jaka zmiana narządowa nastąpi w naszym organizmie, determinują uczucia z jakimi przeżywamy daną sytuację w sposób dramatyczny,

Schemat przebiegu „chorób”

Na przykład jeżeli padliśmy ofiarą obrzydliwego oszustwa i nie wiemy jak się zachować i zostają spełnione kryteria do wystąpienia konfliktu, takie jak: zdarzenie z nagłe, niespodziewane, chwilowo nie rozwiązywalne, nie mamy się z kim tym podzielić – nastąpi aktywacja konfliktu poprzez konflikt kęsa, niemożliwy do strawienia obrzydliwy konflikt kęsa. W ośrodku zarządzania jelitem grubym, który znajduje się w pniu mózgu nastąpi namnażanie komórek, przyrost tkanek i aktywacja raka jest dokonana. Następnie po jakimś czasie w związku z dolegliwościami udajemy się do medyka, który po jakiś badaniach stwierdzi, że to guz. Od tego się zaczyna, potem już jesteśmy ugotowani, diagnoza ta nas zabija, bo powoduje dalsze konflikty, „ walka z rakiem „ osłabienie, kacheksja i śmierć. Zobaczcie jaki czarny scenariusz i bardzo częsty z życia wzięty, początek wziął się z trzech reklamówek śmieci wyrzuconych do ogródka.

Zamiast tę obrzydliwą, wstrętną sprawę załatwić, dogadać się ( reakcji jest bardzo dużo i uderzają wszędzie, ale istota jest ta sama ) wtedy nie ma jednostki aktywującej konflikt, substancji napędowej naszych problemów.  Więc po prostu nie dać wytrącić się z równowagi – tylko tyle i aż tyle.

Więc jak usuniemy aktywatora konfliktu, pacjent nie będzie w stanie generować masy konfliktu.

Rak jest nieodzownym towarzyszem życia człowieka, bez raka nie ma ewolucji, cofalibyśmy się w rozwoju, jest to system utrzymujący nas przy życiu, wspomaga nas w sytuacjach stresowych- tylko trzeba umiejętnie go stosować, a będzie naszym przyjacielem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *