Znaczenie świadomości cz. 2

Co to jest świadomość? Istnienie siebie, odbieranie rzeczywistości poprzez nasze zmysły, rzeczy które normalnie dostrzegamy i na nie potrafimy zaregować. Ale są sytuacje gdzie patrzymy i nie widzimy, gdzie słuchamy i nie słyszymy, mimo tego że gdzieś stukają pukają, to nie wiemy gdzie, może nie chcemy wiedzieć, poznać, zadać sobie trochę trudu, dlatego że zostaliśmy zaprogramowani na pewne działanie. Przecież kłąmstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą, wierzymy co nam mówia bez weryfikacji. I np. głupawy film o śmiesznych wypadkach na kanale you tube ma 150 000 wyświetleń, a ciekawy film o samorozwoju, czy np. potędze myśli to 2000 wyświetleń i to pokazuje gdzie angażujemy swoje siły, w pierwszym nie potrzeba żadnego wysiłku intelektualnego, za to w drugim już tak, a to przecież boli.

Konstatując co to ma wszystko do Medycyny Germańskiej?, własnie to jest jak ten drugi film o oglądalności 2000, trzeba się zatrzymać, przeanalizować, zastanowić, zrozumieć i jeszcze w to wszystko uwierzyć.

Czy jest coś z czym czujesz się żle? co było problemem, dyskonfortem, niemilą niespodzianką, złe emocje, irytacja, dramatyzowanie, czyli początek konfliktu. Częśc ich dostrzeżesz od razu np. śmierć bliskiej osoby, zwierzęcia, gdzie od razu wpadniesz w stan dramatu życiowego, załamania, nawet zmiany świadomości, kiedy mózg odcina pewne odcinki byśmy nie byli w stanie się unicestwić. Inne mniejsze konflikty o mniejszej wadze czy ważności, który też burzy nasz spokój nie zawsze dostrzegamy, dlatego że następstwem tego są zmiany o lżejszym przebiegu i one mijają a my żyjemy dalej. Tylko mało kto zastanawia się skąd one się wzięły i dlaczego, więc znowu ta świadomość.

Zmień myślenie

Jest jeszcze grupa osób, która według prawa przyciągania, a które działa też w przypadku zdrowia niestety – powodują produkcję zmian „ chorób” nieświadomie, dlatego że to o czym myślisz, czego się boisz to dostajesz, tego to prawo dotyczy. A że ludzie to pesymiści, więc negatywy przeważają i myśli że nie mam pieniędzy, czy zdrowia sa samospełniającą przepowiednią. Bardzo łatwo wyprodukować w sobie zmianę na skutek oglądania telewizji, tragicznych filmów, negatywnych wiadomości, narzekań i zachować ludzi. Ludzie się programują na to i dostają to, o czym myślą, czego się boją, bo sa podatni na to, nie potrafią przefiltrować i oddzielić ziarno od plew, czyli uodpornić się na złe zachowania i informacje, wyłączyć emocje, bo tylko one sa wstanie wpłynąć na zachowanie naszego ciała, bo ono zamyka się w tych sytuacjach w postaci tak zwanych zmian chorobowych po to, by nas wspomóc w sytuacji kryzysowej, byśmy przeżyli i się rozwijali. W jaki sposób osiągnąć zdrowe funkcjonowanie? W taki, że nauczysz się jak działa Twoje ciało, które z konfliktów są w stanie wytrącić ciebie z równowagi, wybić ze zrównoważonej pracy twego organizmu i rozwiążesz te konflikty, dzięki temu ograniczysz choroby do krótkotrwałych zmian zamiast wpędzać się w śmiertelne zagrożenie.

GDY JESTEŚMY W STANIE RÓWNOWAGI EMOCJONALNEJ ZMIANY CHOROBOWE NIE ROZWIJAJĄ SIĘ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *