Pień mózgu

Są to najstarsze tkanki endodermalne zapewniające działanie podstawowych funkcji życiowych organizmu, od przyjmowania pokarmów, absorbcji, trawienia, wydalania niepotrzebnych składników, do oddychania i prokreacji.

Głównym problemem na który reaguje ta tkanka, są tzw. „konflikty kęsa” także w znaczeniu przenośnym. W biologii kęs może być czymkolwiek, potrzebny do egzystencji, przemiany materii, lub też czymś nie pożądanym, czego nie możemy się pozbyć. Pień mózgu steruje tkanką gruczołową, zbudowaną z najstarszego typu komórek, a pomiędzy nim a sterowanymi przezeń organami brak jest skrzyżowania dróg nerwowych.

Schemat przynależności organów do pnia mózgu.

Cechy wspólne organów sterowanych przez pień mózgu.

W FAZIE AKTYWNEJ KONFLIKTU ( CA ), w celu dopasowania się do sytuacji konfliktowej, rozwija się zwarty guz, rak gruczołowy, a w trakcie jego przyrostu usprawnia się jego funkcja. Biologiczny sens zmian występuje w fazie aktywnej konfliktu.

W FAZIE WAGOTONICZNEJ ( PCL ) po nastaniu konfliktolizy, następuje gruźliczy rozkład guza w obecności grzybów i mykobakterii. Te symbionty już w fazie aktywnej zaczynają się namnażać i przygotowywać do późniejszej pracy w okolicy miejsca zmian. Namnażanie mikrobów trwa praktycznie przez cały okres sytuacji konfliktowej, dlatego że im dłużej trwa stres, tym guz staje się większy i więcej tych symbiontów musimy posiadać w celu optymalnego rozkładu guza.

Jeżeli organizm nie posiada własnej flory, bo ta została wytrzebiona za pomocą np. antybiotyków, to tkanka zostaje otorbiona, a ślad jest widoczny przez wiele lat. Dlatego tak zwane badania profilaktyczne często wykrywają nie zakończone procesy regeneracji organizmu, które w niczym nie przeszkadzają, po prostu tam są i w takim przypadku dzisiejsza medycyna może nas nieźle wystraszyć, powodując strach i powstawanie nowych ognisk.

Subtelny konflikt emocjonalny decyduje, które przekaźniki mózgowe będą zajęte i jaka zmiana organiczna nas dotknie. W przypadku gdy ognisko utworzy się po prawej stronie mózgu, to mamy do czynienia z „kęsem” wchodzącym, pożądanym, oczekiwanym, do strawienia. Gdy ognisko utworzy się po lewej stronie mózgu, mamy do czynienia z kęsem niepożądanym, do wydalenia, czymś co chcemy i musimy się pozbyć.