PODSTAWY GERMAŃSKIEJ CZ. 4

Co do drugiego Biologicznego Prawa Natury, dotyczącego dwufazowości chorób, opisanego w poprzednim wpisie, trzeba dodać jeszcze kilka elementów, by zrozumieć jak działa każda taka jednostka.

Mam tu na myśli, możliwe sposoby przebiegu konfliktów, gdyż to nie jest taka sprawa łatwa. Wiemy przecież, że często boli nas wszystko, czujemy się tragicznie, wychodzimy z choroby przez wiele dni itp. Może to mieć związek z elementami wymienionymi poniżej.

Więc jeżeli przesłanki do zaistnienia konfliktu zostają spełnione, rozpoczyna się Sensowny Biologiczny Program Specjalny ( SBS ) , którego przebieg zależny jest od rodzaju konfliktu.

Jest kilka możliwości przebiegu takich konfliktów:

– jednocykliczny przebieg konfliktu, jeżeli osoba doświadcza tylko jednego przebiegu zmian, który zostaje rozwiązany w miarę szybko – załóżmy w dwa trzy tygodnie i nie wystąpią nawroty. Wtedy nie licząc takich objawów, jak bóle głowy, czy drobne stany zapalne, konflikt dobiega końca i się zamyka. My wtedy wiemy, że wyzdrowieliśmy i wracamy do życia. Przeanalizujcie swoje życie wstecz o np. 2 lata, pomyślcie ile razy źle się czuliście i nie poszliście, lub poszliście do lekarza, ale wszystko się dobrze skończyło. Będzie tego 10-20 razy. To wszystko konflikty i zmiany, które trwały krótko i szybko się skończyły. Oczywiście zależy to od cech charakteru i osobowości. Słyszymy często, że wiele osób, nie ma czasu na „chorowanie” i nic sobie z tego nie robi. Jak by nieświadomie zamyka konflikty i całe szczęście. Diagnostyka to przecież szukanie problemów, którzy wpadają w pułapkę medycyny szkolnej  i bez biologicznej wiedzy, prowadzi do tragicznych następstw.

– nierozwiązana, czyli zawieszona aktywność konfliktu, jest to sytuacja, gdzie osoba nie może wyjść ze swoich problemów, ciągle myśli o tej przeszkodzie życiowej, normalne życie, czy egzystencja są zagrożone. Nie może uwolnić się od konfliktu, czuje się bezsilna, nie może poradzić sobie z emocjami, lękiem, wzburzeniem. Jest to sytuacja zła dla organizmu, gdyż cały czas występuje wyniszczenie wewnętrzne, przecież faza aktywna konfliktu, to ciągle napięcie, stres, bezsenność bez odpoczynku. Przy tym często dochodzi, do konfliktów mnogich, bo osoba która źle się czuje kilka miesięcy, zaczyna szukać „ chorób”, diagnozuje się i zawsze coś można znaleźć, bo przy fazie aktywnej, zmiany w składzie chemicznym np. krwi będą znaczne i to nic złego. Niestety medycyna szkolna ma inne zdanie na ten temat i zaczynają się schody dla takiej osoby.

– nawracająca, lub powtarzająca aktywność konfliktu. Jest to sytuacja, gdzie po zamknięciu pierwotnego konfliktu, w późniejszym czasie, nastąpi ponowny nawrót problemów z symptomami i objawami fazy jego  aktywności. Przykładem tego stanu, jest np. katar, czy grypa, gdzie po jakimś czasie wpadamy w chorobę. Oczywiście nie zdajemy sobie spraw z tego, że takie nawroty, to powtarzający się konflikt, lub przeświadczenie, że tak musi być, bo jest sezon wiosenny, czy jesienne przesilenie. Ale to tak nie działa.

– są też wielocykliczne procesy zmian, gdzie spokój osoby zostaje zaburzony i konflikt rozpoczyna się na nowo przed zakończeniem fazy sympatykotonicznej pierwotnego konfliktu, wtedy procesy przebiegu zmian rozpoczynają się od nowa. Coraz dłużej występują fazy zdrowienia, jak też kryzysy epileptyczne, przykładem jest tu choroba Parkinsona, kamienie nerkowe, żółciowe.

– szyny, alergie. Tu sytuacja jest bardziej skomplikowana, gdyż konflikty są długo trwające, lub powtarzające się, albo nawracające. Myślę tu o owrzodzeniach, czy alergiach, opryszczkach, gdzie trzeba przyjrzeć się DHS-owi i rozpoznać tak zwane szyny. Jest to czynnik, który powoduje recydywy konfliktu, czyli nawroty, a trwają one latami. Zawsze jest czynnik, który powoduję tę reakcję, może to być zwierzę, człowiek, zapachy, czy smaki. Jest to coś zawarte w podświadomości, co wywołuje lęki, zdenerwowanie,  bóle, czy natrętne myśli.  Mechanizm powstania szyn, zawsze pozostaje ten sam, od momentu doznania pierwszego szoku, często w młodości, mózg rejestruje to zdarzenie, jest w podwyższonej aktywacji, bardziej wyczulony i łączy powiązane obrazy z przeżytym szokiem. Te powiązania, przypominają potem o powstającym konflikcie, powodując nawroty. W przypadku całkowitego rozwiązania konfliktu, szyny stają się bezprzedmiotowe.

Wszystkim tym steruje nasz mózg, który jest łącznikiem między światem zewnętrznym i duchowym, jest komputerem biologicznym, który bardzo dużo może powiedzieć o naszym stanie zdrowia, jak wiemy jak z tej wiedzy korzystać. W skrócie wygląda to tak, iż TK głowy może nam powiedzieć:

– o rodzaju emocji, co spowodowało daną sytuację poprzez określenie miejsca zaistnienia DHS w mózgu. Każda jego część reaguje na inny konflikt emocjonalny.

– jaki organ jest dotknięty schorzeniem, gdyż każdy narząd ma swój ośrodek sterowania w mózgu.

– o stopniu intensywności zmian w organie, mówi o tym zdjęcie TK danego przekaźnika w mózgu. – jaka jest faza choroby, gdyż może być to lezja, lub obrzęk i z tego wnioskujemy fazę konfliktu biologicznego.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *