PODSTAWY GERMAŃSKIEJ CZ.6 TRZECIE BIOLOGICZNE PRAWO NATURY

Pisałem już o tym, że każda tak zwana naturalna zmiana, przebiega zgodnie z ontogenetycznym systemem listków zarodkowych. Co to znaczy naturalna zmiana? jest to sytuacja, która nie dotyczy: wypadków, zatruć, napromieniowani i skrajnego niedożywienia, gdzie te przypadki, nie są naturalnymi zmianami, tylko zdarzeniami subiektywnymi.

To znaczy, że wskutek przeżyć czy konfliktów, różne tkanki inaczej reagują na te sytuacje.

Rycina poniżej, może nie najwyższej jakości przedstawia istotę zachowań tkanek w fazie konfliktu, jak też regeneracji, czyli fazie końcowej.

schemat funkcjonowania tkanek, w zależności od listka zarodkowego

Dlaczego jest to takie ważne? Znając mechanikę działania tkanek organizmu, jak też które organy pochodzą z danego listka zarodkowego, możemy mieć pewność, czy w fazie aktywnej nastąpi przyrost, czy ubytek tkanek, A dodając jeszcze zabarwienie emocjonalne, czyli jaki był typ konfliktu, wiemy co się z nami dzieje i jakie będą tego następstwa.

Na przykład wiedząc, że narządy pochodzące z najstarszego listka zarodkowego- endodermy, reagują na konflikt kęsa, z tym albo bez tego, nie da się żyć i wiedząc, że mamy jakiś konflikt egzystencjonalny, to z dużym prawdopodobieństwem zareaguje któryś narząd pochodzący od endodermy, który charakteryzuje przyrost tkanek w fazie aktywnej, tak zwany guz gruczołowy. Powstaje w celu usprawnienia funkcji narządu, w celu dopasowania się do sytuacji konfliktowej. Może to być na przykład  guz wątroby, nerki, żołądka, trzustki.

Znając problem i reakcje organizmu na ten problem, wiemy jakie będą następstwa, czego się możemy spodziewać, co będzie po rozwiązaniu konfliktu, jak będziemy reagować i się czuć i ile to potrwa. Czy taka wiedza jest pomocna? Myślę że tak, gdyż pozbywamy się najgorszego – strachu przed nowotworem i jego następstwami, czyli przerzutami, bo one to nic innego, jak następne konflikty potęgowane diagnozami i strachem.

Widzimy w tabeli, jak narząd pochodzący z danego listka zarodkowego zareaguje w razie fazy aktywnej konfliktu, nie tylko przyrostem tkanek, ale ubytkiem, czy zmianą funkcji narządu. Oczywiście trzeba wiedzieć, jaki narząd pochodzi z danego listka, bo niektóre organy pochodzą z dwóch, a nawet wszystkich listków zarodkowych i będzie on reagował inaczej na każdy typ konfliktu. O tym napisze następnym razem.

Wnioski na dziś? Zdawać sobie sprawę, że na różne typy konfliktu, damy narząd może zareagować ubytkiem tkanek, lub ich przyrostem, a w fazie naprawczej, jest sytuacja odwrotna, by dojść do normotonii z wszelkimi symptomami złego samopoczucia, bóli głowy, gorączki.

To wszystko naturalne procesy organizmu po to, byś poprzez doświadczenie uczył się i ewoluował, bo tylko nieustanny rozwój pcha do przodu naszą cywilizacje.  

W następnym wpisie omówimy najważniejsze konflikty, które inicjuje nasz mózg i jaki ma to wpływ na pracę poszczególnych tkanek. ( czytaj choroby )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *